Developed by JoomVision.com
banner
banner

DKV картички

Почитувани, СИЗ Македонија Сообраќај АМЕРИТ е партнер на една од водечките фирми за услуги на патиштата во Европа - DKV Euro-service. Транспортните...

Read more...

Transport & Logistics 2014

Read more...

Снег вее на Стража, забранет сообраќај за камиони !

Петок, 24 Октомври 2014 12:30

Поради интензивни врнежи од снег  кој се задржува на коловозот , воведена е забрана за тешки товарни возила на патните правци Гостивар –Стража и Гостивар-Маврово.

На останатите патишта во државата

Повеќе...

 

Нема веќе тесни грла на патарините- ќе се прошируваат сите на Коридорот 10

Петок, 24 Октомври 2014 06:54

Како што информираат од Министерството за транспорт и врски, изградбата и модернизацијата на патарините долж Коридорот 10, како и инсталација на електронскиот систем за наплата на патната такса ќе ја врши турска компанија „Аселсан“.Новиот систем за

Повеќе...

   

Бeнзините и дизелот со намалени цени

Вторник, 21 Октомври 2014 06:11

Според одлуката на Регулаторната комисија за енергетика малопродажбените цени на горивата од полноќ се намалија за 1,5 до 3 денари за литар. Најголемо намалување од 3 денари за литар има кај бензинот „евросупер“ од 95 октани,кој сега се продава по цена од 74 денари за литар, а тој од 98 октани поевтини за 2,5 денари и сега има цена од 76 денари за литар.

Повеќе...

 

Прелиминарна листа на одобрени и одбиени автобуски линии

Понеделник, 20 Октомври 2014 06:48

На 16.10.2014 година во просториите на Спортско рекреативниот центар Борис Трајковски, беше спроведена електронската распределба на автобуски линии за меѓународен

Повеќе...

   

IRU и UITP се здружија

Петок, 17 Октомври 2014 06:36

Меѓународната организација за патен транспорт IRU (International Road Transport Union) и Меѓународната асоцијација за јавен превоз UITP (International Association of Public Transport), кои се двете најголеми

Повеќе...

 

Поправки на граничен премин Hrebenne

Четврток, 16 Октомври 2014 06:30

Од 13 октомври 2014 започнати се работи на поправка на патот на граничните премин Hrebenne(Полска),поради што сообраќајот ќе биде отежнат и времето на чекање на граница зголемено. Реновирањето ќе трае до 8 Декември 2014.

Повеќе...

   

Страница 1 од 93

Анкети

Како ви се допаѓа новиот веб портал?

 
Банер
Банер

Пребарување

Најнови информации

Актуелности

Тахо Снимач

Тахо Снимач

Тахо Снимач е решение наменето за снимање и архивирање... 04 March 2010 Повеќе...
IRU TIR-EPD Електронски пред-декларации

IRU TIR-EPD Електронски пред-декларации

Во рамките на спроведувањето на одредбите за безбедност,... 04 March 2010 Повеќе...

Линкови

Банер
Банер
Банер

Da bih mogli videti transportni barometar, aktivirajte JavaScript u vašem browseru

Transportni barometar - powered by TimoCom

Патека: Почетна
Горе

Корисни линкови

Контакт

СИЗ Македонија Сообраќај
АМЕРИТ Скопје
Бул. Партизански Одреди
бр. 17/4, 1000 Скопје

тел. +389 (0)2 3298 967 
факс.+389 (0)2 3298 968
email: amerit@amerit.org.mk

Центар за Обука

Центар за обука
Градски Ѕид, блок 13
1000 Скопје
П.Фах 606

тел. +389 (0)2 3298 224
факс.+389 (0)2 3298 264
email: obuka@amerit.org.mk